سر و گردن

اگر باهومیوپاتی آشنایی داشتم، اگر زودتر از اینها میدونستم طبی هست که بیشتر از ۲۰۰ساله قدمت و سابقه داره ، در کشورهای اروپایی و آمریکایی و آسیایی هرروز رو به پیشرفته و رتبه اول اختصاص بیماران به خود، در طب مکمل و جایگزین رو داره، طبی که علائم جسمی رو اصل بیماری نمیدونه، و به هر فردی به شکل منحصر به فرد با تمام خصوصیات ذهن و روح و جسم اون فرد میپردازه و هدفش درمان بیماره ، و نه بیماری، خیلی زودتر از اینها میتونستم از این عذاب که روز به روز بیشتر میشه ، خودمو نجات بدم. یه درمان قطعی که علت بیماری ام رو ازبین ببره و فقط تسکینش نده ، فقط درد رو آروم نکنه تا دفعات بعد با شدت بیشتری به سراغم بیاد.

سـیـنـوزیت چـیـسـت ؟
فردی که دچار این بیماری است در بینی یا سینوس اش مخاطی وجود دارد که مسیر عبور هوا را مسدود میکند .
نـشـانـه هـای سـیـنـوزیـت یـا احـتـقـان بـیـنـی چـیـسـت ؟
این نشانه ها عبارتند از آبریزش بینی ، گرفتگی بینی ، احتقان بینی ، ترشحات پشت حلق ، سرفه ، قرمزی چشم ، تب ، و گلودرد

سـرگـیـجـه چـیـسـت ؟
افرادی که سرگیجه دارند در ناحیه سرشان احساس سبکی میکنند ، و یا احساس میکنند که ممکن است ، دچار ضعف شوند ، غش کنند و یا هوشیاری خود را از دست بدهند . سرگیجه دلایل زیادی دارد و بسیار شایع است.

معمول ترین دلایل سرگیجه عبارتند از : فشار خون پایین ، کم آبی بدن ، کاهش قند خون ، تنفس عمیق دایمی و عوارض جانبی برخی داروها .

نـشـانـه هـای سـرگـیـجـه چـیـسـت ؟
نشانه های سرگیجه به دلایل اصلی سرگیجه بستگی دارند . در سرگیجه فرد احساس سبکی در سر کرده و گاهی نیز احساس میکند ممکن است از هوش برود . از لفظ سرگیجه اغلب برای توضیح دوران سر یا ورتیگو استفاده میشود .

چشم درد چـیـسـت ؟
فردی که چشم درد دارد در ناحیه چشم احساس ناراحتی میکند . عوامل این درد میتواند عفونت ، صدمات و یا التهابات باشد .

نـشـانـه هـای درد چـشــم چــیـسـت ؟
نشانه های مرتبط با درد چشم اغلب عبارتند از : قرمزی چشم ، ترشحات چشم ، تورم چشم ، خارش چشم ، تاری دید ، ریزش اشک از چشم ، سردرد ، حساسیت به نور ، احساس وجود یک جسم خارجی در چشم .

در لحظات آرام و کم سر و صدا، گوش دارای بلندترین صداهاست. کسانی که مبتلای به صدای گوش هستند، صدایی در سر میشنوند که شبیه جرینگ جرینگ زنگ یا صدای توربین جت است.

علل گوش درد :
صدای گوش علل مختلف دارد . سوانح مختلف، صداهای بلند و به اصطلاح گوش خراش، عکس العمل های ناشی از مسمومیت های دارویی همگی میتوانند در گوش صدا ایجاد کنند. این صدا ممکن است موقت یا دائمی باشد. برداشت بیمار از صدای گوش هر چه باشد، اگر صدای رنج آفرین دائمی گوش (وز وز و خش خش کردن، یا ضربات ناشی از آن) با ضعف شنوایی دارد، نشاندهنده آن است که به سیستم شنوایی فرد خللی وارد شده است، که بایستی به پزشک مراجعه کند.

گــوش درد چــیـسـت ؟
فردی که گوش درد دارد ، در ناحیه گوش داخلی و خارجی احساس ناراحتی میکند . عوامل گوش درد میتوانند صدمات ، عفونتها و یا التهابات باشند .

نـشـانـه هــای گــوش درد چــیـســت ؟
نشانه ها به دلایل اصلی گوش درد بستگی دارند . تمام عفونتهای گوش منجر به گوش درد میشوند . ولی التهاب گوش خارجی نیز باعث ترشح گوش و تورم کانال گوش است . سلولیت گوش خارجی باعث میشود پوست گوش قرمز ، متورم و حساس شود .

مــوارد خــطـرنــاک در گـوش درد عــبـارتـنـد از :
آلرژی های مزمن ، سینوزیت مزمن ، بزرگ شدن لوزه ها ، در معرض دود سیگار بودن ، حساسیتهای غذایی ، غواصی ، عفونت تنفسی فوقانی و سرماخوردگی ، التهاب گوش اولیه .

بوی بد دهان :
امروزه بوی بد دهان halitosis به طور چشمگیری شایع شده استامروزه بوی بد دهان halitosis به طور چشمگیری شایع شده است

خوردن مواد غذایی با بوی قوی مانند سیر یا پیاز. بنابراین برای کاهش بوی بد دهان، مصرف سیر و پیاز را محدود کنید.

داشتن رژیم غذایی بیش از حد و یا به اندازه کافی غذا نخوردن.

به طور منظم مسواک نزدن یا عدم استفاده از نخ دندان که باعث می شود ذرات غذا از دندان ها و لثه برداشته نشده و بوی نامطلوب ایجاد کند.

داشتن بیماری های لثه.

عدم وجود بزاق کافی در دهان برای کمک به شستن ذرات غذایی از دهان.

سیگار کشیدن و یا جویدن تنباکو.

داشتن یک بیماری پزشکی ، مانند مشکلات کبدی یا کلیوی، عفونت ریوی، دیابت یا برونشیت.

آفـــــت :
آفت به زخم های دهانی دردناک و عود کننده اطلاق می شود که روی مخاط لب ، لثه ، زبان ،کام و قسمت داخلی گونه ظاهر می شود.تخمین زده می شود که از هر پنج نفر یک نفر در طول عمرش حداقل یکبار آفت می زند.آفت در میان زنان و سطوح اجتماعی-اقتصادی بالاتر جامعه شیوع بیشتری دارد.پاسخ ایمنی غیر طبیعی که در اثر عوامل متعددی از جمله استرس ، تغییرات هورمونی ، حساسیت های غذایی ، میکرو ارگانیسم ها ، تب خال های مکرر و کمبود ویتامین ها و آهن بر انگیخته می شود در ایجاد آفت نقش دارد

تــبــخــال :
تاول هاى کوچک و دردناک پر از مایع که روى منطقه برجسته، قرمز و دردناک پوستتان قرار دارند.

درد یا مورمور شدن که اغلب یکى دو روز پیش از ظهور تاول‌ها احساس می شود.

معمولاً ۷ تا ۱۰ روز طول مى‌کشد تا تبخال برطرف شود. تبخال معمولاً روى لب‌ها ظاهر مى شود. اما گاهى روى سوراخ هاى بینى، چانه یا انگشتان دست هم دیده مى‌شود. گرچه غیر معمول است، اما ممکن است تبخال در داخل دهان هم بروز کند(اما تنها بر روى لثه ها یا کام سخت که در سقف قرار دارد).

اگر زخمى روى بافت هاى نرم درون دهانتان ظاهر شود ممکن است آفت باشد، ولى مطمئناً تبخال نیست.

علائم تبخال ممکن است حداکثر تا ۲۰ روز پس از قرار گرفتن در معرض ویروس ظاهر نشود و معمولاً ۷ تا ۱۰ روز طول مى‌کشد. تاول ها شکل مى‌گیرند، مى‌ترکند و ترشح مى‌کنند. سپس کبره زردرنگى تشکیل مى شود و نهایتاً با ریختن آن، پوست صورتى رنگى در زیر ظاهر مى‌شود و تبخال بدون گذاشتن جا بهبود مى یابد.

علل تبخال :
گونه هاى معینى از ویروس هرپس باعث تبخال مى‌شود.

ویروس هرپس سیمپلکس معمولاً در صورت، تبخال ایجاد مى‌کند. این ویروس مسئول ایجاد تبخال هاى تناسلى است. با این حال هر دو نوع ویروس مى توانند هم در ناحیه صورت و هم در دستگاه تناسلى تبخال ایجاد کنند.

گرفتگی صدا نشانهٔ چیست:
تارهای صوتی، که نوارهای کوچک ماهیچه‌ای در گلو هستند، با تنفس حرکت می‌کنند و هنگام حرف زدن دچار لرزش می‌شوند. گرهک‌های کوچکی که بر روی تارهای صوتی پدیدار می‌شود باعث گرفتگی صدا می‌گردند.

علل گرفتگی صدا:
عفونت سینوس یا دستگاه فوقانی تنفس مثل سرما خوردگی، التهاب، برگشت شبانهٔ اسید معده به مری و گلو در هنگام خواب، آلرژی‌ها، سیگار کشیدن و بخار مواد شیمیائی

لــوزه ســـوم چـــیـــسـت؟
لوزه های سوم خوشه‌های ضخیمی ‌از بافت اسفنجی هستند که در برابر بیماری‌ها از کودکان محافظت می‌کنند. آن‌ها در پشت حفره‌های بینی و بالای سقف دهان قرار دارند. لوزه سوم معمولاً بعد از سن پنج سالگی کوچک شده و در سنین نوجوانی به کلی ناپدید می‌شوند.

چه وقت لوزه سوم متورم می‌شود؟

از آنجایی که لوزه سوم میکروب‌هایی که وارد بدن می‌شوند را به دام می‌اندازد، گاهی اوقات بافت غده موقع مبارزه با یک عفونت به طور موقت متورم می‌شود (پف می‌کند). بعضی وقت‌ها این تورم خود به خود از بین می‌رود، اما گاهی اوقات به درمان پزشکی احتیاج دارد. لوزه سوم ممکن است مورد حمله باکتری‌هایی قرار بگیرند که خود آن‌ها را آلوده و عفونی کند.
عفونت و تورم لوزه سوم ممکن است نفس کشیدن را برای کودک مشکل کند و مسائل زیر را به وجود آورد:
• گرفتگی شدید بینی،‌ در این حالت کودک فقط می‌تواند از طریق دهانش نفس بکشد.
• خروپف و مشکل شدن خواب خوب شبانه
• گلودرد و ایجاد مشکل هنگام غذا خوردن
• تورم غدد لنفاوی در گردن
• مشکلات گوش

اختلال بلع :
از دیدگاه کلی اختلال بلع می‌‌‌تواند به علت عفونت دهان و مری باشد و به دو گروه اختلالات حلقی- دهانی و یااختلالات مروی تقسیم می شود.
مشخصه این ضایعات این است که فرد مبتلا در ابتدا فقط مشکل در بلع کامل دارد و با خوردن غذای سفت دچار مشکل می شود و با پیشرفت ضایعه به مرور اختلال نسبت به غذاهای نرم اتفاق می افتد و فرد در بلع مایعات نیز دچار مشکل می شود. بنابراین ممکن است علائم این دسته از بیماری ها تا مراحل پیشرفته مشخص نشود. در مواردی که اختلال بلع ناشی از بیماری های مغز و اعصاب است درمان علت زمینه موجب درمان بیمار می شود.

بیماری تیروئید، می تواند با تغییر در میزان ترشح هورمون ها ، باعث کاهش یا افزایش سوخت و ساز بدن شود. زمانی که میزان هورمون ها به شدت کاهش یا افزایش پیدا کند، علائم و مشکلات متفاوتی را در بدن ایجاد خواهد کرد.

گردن درد چیست؟
دلایل گردن درد عبارتند از صدمات، تورم و عفونت ها.

نشانه های گردن درد چیست؟
علائمی که همراه با گردن درد اتفاق می افتند عبارتند از: قرمزی پوست، حساسیت و تورم گردن، اسپاسم عضلات گردن وسفتی گردن. دیگر نشانه ها عبارتند از: تب، سردرد، تهوع،استفراغ، تورم غدد گردن، ضعف بازوها و پاها، بی حسی دست، بی حسی پا، از دست دادن کنترل مثانه، از دست دادن کنترل روده و عدم توانایی در راه رفتن

آلرژی ناشی از آشفتگی و اختلال سیستم ایمنی بدن است. متاسفانه با درمان با روشهای پزشکی رایج این اختلال قابل درمان نیست.

درخواست مشاوره

دوست عزیز ، پس از تکمیل این فرم ساده ، از تماس و مشاوره رایگان ما بهره مند خواهید شد.