عمومی و پوست

سرماخوردگی یا عفونت دستگاه تنفسی فوقانی چیست؟
چنین فردی دچار عفونت بینی، سینوس، گوش، و یا گلو میباشد که دلیل آن نیز عفونتهای ویروسی است. بزرگسالان بطور متوسط ۳ بار و کودکان ۶ بار در سال دچار سرماخوردگی یا عفونت سیستم تنفسی فوقانی میشوند. ابتلا به سرماخوردگی در اواخر پاییز، زمستان و اوایل بهار رایج تر است.

نشانه های سرماخوردگی چیست؟
نشانه های سرماخوردگی عبارتند از: آبریزش بینی، احتقان بینی، گلودرد، گوش درد، سرفه، تب، سردرد، خستگی،و بدن درد. گلو نیز ممکن است قرمز شود.

دیابت چیست؟
فردی که دیابت دارد دچار یک بیماری مزمن است که در آن بدن قادر به تنظیم قند خون نمیباشد. در نتیجه، میزان قند خون به طور غیر معمول بالا میرود. قند خون یا گلوکز منبع مهم تأمین انرژی برای تمام سلولهای بدن است. انسولین هورمونی است که توسط پانکراس تولید میگردد و سطح گلوکز در جریان خون را تنظیم میکند. دو نوع دیابت عمده داریم:دیابت نوع ۱، که در کودکی آغاز میشود و دیابت نوع ۲ که اکثرا میانسالان به آن دچار میشوند.

نشانه های دیابت چیست؟
نشانه های دیابت عبارتند از: تاری دید، سرگیجه، خستگی مفرط، تشنگی بیش از حد، ضعف و غش، کج خلقی، گرفتگی عضلانی، ادرار مکرر، سردرد، تهوع و کاهش وزن.

حقایقی راجع به دیابت:

تقریبا ۲۳% افراد بالاتر از ۶۰ سال دچار دیابت هستند.

۵٫۷ میلیون نفر دیابت تشخیص داده نشده دارند.

میزان مرگ و میر ناشی از بیماریهای قلبی در بزرگسالانی که دچار دیابت هستند، ۲ تا ۴ برابر بیشتر از بزرگسالانی است که دیابت ندارند.

چربی خون بالا چیست؟
فردی که چربی خون اش بالا است، سطح کلسترول خون اش بیشتر از ۲۴۰mg/dlاست.

کلسترول نوعی از چربی است که توسط ساخته شده و در غداها نیز موجود است. دو نوع اصلی کلسترول LDL(کلسترول بد) و HDL(کلسترول خوب) وجود دارد. هر چند وجود کلسترول برای سلامتی لازم است، اما میزان بالایLDLخطر ابتلا به تصلب شرایین را افزایش می دهد. HDLبالا بر خلاف LDLبالا، خطر ابتلا به بیماریهای قلبی را کاهش میدهد.

نشانه های کلسترول بالا چیست؟
کلسترول بالا نشانه ای ندارد. اما روند ابتلا به تصلب شرایین را افزایش می دهد که همین امر میتواند نشانه هایی از قبیل بیماری های قلبی، سکته و بیماری های عروق محیطی را ایجاد کند. روی سطح پوست افرادی کلسترول بالایی دارند، به ندرت غدد کوچک چربی حاوی کلسترول پدیدار می شود.

برخی راه های درمان چربی خون بالا عبارتند از: کاهش وزن، ورزش، رژیم غذایی کم کلسترول و کم چرب، و استفاده از مکمل های ویتامین.

خستگی مفرط چیست
فردی که دچار خستگی مفرط است، دائما با کمبود انرژی مواجه است، یا احساس ضعف و خستگی دارد. ضعف و خستگی از علائمی هستند که در فرد مبتلا در بیشتر بیماریها،
از جمله: عفونت ها، بیماریهای قلبی، ریوی، عصبی، خود ایمنی و مغزی از آن شکایت میکند.

برخی راههای درمان خستگی مفرط :
تغذیه سالم، ورزش و خواب منظم.

گرگرفتگی چیست؟
فردی که دچار گر گرفتگی میشود ، در قسمت فوقانی بدن و صورت احساس گرمای ناگهانی میکند. گرگرفتگی بین خانم ها پس از یائسگی بسیار رایج است. افزایش استرس، اضطراب، و هوای گرم و شرجی، استفاده از برخی مواد از جمله الکل، نیکوتین، یا کافئین میتواند گرگرفتگی را تشدید کند. تقریبا۸۵% خانم های یائسه تا حدودی گر گرفتگی را تجربه میکنند که اکثر آنها بیشتر از ۱ سال به طول نمی انجامد اما تقریبا نیمی از آنها از ۲تا ۵ سال این علائم را خواهند داشت..

نشانه های گرگرفتگی چیست؟
نشانه های گرگرفتگی عبارتند از: احساس گرمای شدید در صورت و قسمت فوقانی بدن. برخی خانم ها نیمه های شب درحالیکه که غرق عرق هستند از خواب برمی خیزند. گرگرفتگی ممکن است از ۵ تا ۳۰ دقیقه به طول بیانجامد یا روزی ۱۰الی ۱۲ بار اتفاق بیافتد. در برخی افراد این گرگرفتگی ممکن است تنها چند دقیقه طول بکشد. نشانه های یائسگی که معمولا با گرگرفتگی مرتبط هستند عبارتند از: قاعدگی نامنظم، تغییر حالات و خلقیات، خشکی واژن، یبوست، مشکل در خوابیدن، تهوع و افسردگی.

تب چیست؟
درجه حرارت بدن فردی که تب دارد به صورت غیر معمولی بالای ۱۰۰٫۴ درجه فارنهایت ( ۳۸ سانتی گراد) است. تب میتواند منجر به ایجاد شرایط گوناگونی شود. در بیشتر موارد، این امر نتیجه عفونتهای ویروسی یا باکتریایی است. بررسی تب با توجه به سن و سطح سلامت عمومی بیمارمتفاوت است. تب از نشانه های نگران کننده در بیمارانی است که عملکرد سیستم ایمنی شان ضعیف است.

نشانه ها و منشاء تب چیست؟
نشانه های تب عبارتند از:
تعریق فراوان، لرز، و سر درد. دیگر نشانه ها شامل درد بدن، درد ماهیچه، ضعف، خستگی، سرفه، گلودرد، جوش و احتقان بینی.
منشأ تب میتواند عوامل زیر نیز باشد:
عوارض جانبی داروها، بیماریهای عصبی، حملات قلبی، سرطان، بیماریهای خود ایمنی، تخمک گذاری، آسیب به طناب نخاعی و تیروئید پرکار.

دراین بیماری میلین که درانتقال پیام های عصبی درطول فیبرهای عصبی نقش دارد آسیب می بیند اگر آسیب میلین جزئی باشد پیام های عصبی با اختلالات کمتری منتقل می شوند اگر آسیب میلین زیاد باشد بافت اسکار مانند (زخمی شکل)جایگزین میلین می شود و از اینرو انتقال پیام های عصبی ممکن است به طور کامل قطع شوند. نام این بیماری به این علت مولتیپل اسکلروزیس انتخاب شده است که در مناطق زیادی از سیستم عصبی ضایعه ایجاد شود (مولتیپل)،و اسکار که به معنی بافت سخت می باشد جانشین میلین آسیب دیده می شود.علائم M S شدت بروز آنها و همینطور سیربیماری از فردی به فرد دیگر متفاوت است . در بعضی افراد سیر بیماری همراه با حملات بیماری و تشدید ناگهانی علائم آن می باشد و یا همراه با دوره های کامل و یا نسبی بهبودی در تمام طول زندگی است . بعضی از افراد فقط یک یا دو حمله داشته و مابقی عمرشان بدون علامت هستند.دیگران ممکن است بیماری سیر پیشرونده آرامی داشته و تسکین موقتی نداشته باشد.

جوش صورت و بدن ( آکنه) چیست؟
فردی که دچار آکنه است، روی صورت، قفسه سینه، پشت و شانه هایش جوشهای سر سفید یا سر سیاه دارد. تقریبا ۹۰% افراد در برهه ای از زندگی شان، مخصوصا نوجوانی دچار آکنه میشوند.

نشانه های آکنه چیست؟
آکنه معمولا منجر به درآوردن جوشهای سفید یا سر سیاه در صورت، قفسه سینه، پشت و شانه ها میشود.

کهیر چیست؟
پوست فردی که کهیر میزند، عموما متورم و قرمز است. دلایل عمده کهیر عبارتند از: واکنشهای آلرژیک، استرس، اضطراب، و اثرات جانبی داروها. کهیر معمولا بین ۴۸ تا ۷۲ ساعت بهبود میابد.

نشانه های کهیر چیست؟
نشانه های کهیر عبارتند از: بثورات جلدی صورتی و خارش دار که مانند تاول یا کهیر به نظر میرسند. این بثورات ممکن است به سرعت گسترش یابند. کهیر میتواند در هر نقطه ای از بدن بروز پیدا کند. بروز آنها سریع و از چند دقیقه تا چند ساعت است.

خارش چیست؟
خاراندن یا خراش دادن پوست میتواند منجر به صدمه دیدن پوست شده و به باکتریها اجازه ورود به بافت زیر پوستی را دهد. رشد باکتریها منجر به عفونت پوست میشود که به آن زرد زخم میگویند.
نشانه های خارش چیست؟
نشانه های همراه با خارش عبارتند از:
بثورات جلدی، خشکی پوست، زردی، و ضایعات پوستی.
علائم جدی که ممکن است با خارش رخ دهند، شامل کهیر شدید، غش، تنگی نفس، خس خس، تورم دهان یا زبان، و تورم صورت هستند.
دیگر نشانه های همراه با خارش عبارتند از:
اشکال ناگهانی در تنفس، خس خس ناگهانی سینه، گرفتگی صدا، ناتوانی ناگهانی در بلع، مشکل ناگهانی در صحبت کردن، تورم صورت، دهان یا زبان.

اگزما چیست؟
اگزما، تورم پوست است که منجر به خارش میشود. درماتیسیس یا اگزما میتواند بسته به علت آن، موقت یا طولانی مدت باشد. علت اگزمای موقت معمولا عفونت، آلرژی یا حساسیت به مواد شیمیایی است. بیماریهای مزمن از قبیل پسوریازیس منجر به اگزمای طولانی مدت میشود. تقریبا هر فردی در طول زندگی نوعی از اگزما را تجربه خواهد کرد.

نشانه های اگزما چیست؟
نشانه های اگزما عبارتند از: خارش، قرمزی پوست، پوسته پوسته شدن، لایه برداری و دلمه پوست.

بی خوابی و رویاهای ترسناک چیست؟
چنین افرادی معمولا در خوابیدن مشکل دارند . بی خوابی میتواند شامل موارد زیر شود :

مشکل در به خواب رفتن ، بیدار شدن های گاه گاه در طول شب ، بسیار زود از خواب بیدار شدن .

موارد بی خوابی ضعیف بدون درمان بهبود پیدامیکنند . بی خوابی طولانی مدت و شدید با درمان و مشاوره بهبود پیدا میکند .

نشانه های بی خوابی چیست؟
نشانه های بی خوابی که در طول شب اتفاق می افتد ، عبارت است از :

مشکل در به خواب رفتن ، بیداری زود هنگام ، قطع خواب ، و خواب ناآرام .

نشانه های بی خوابی که در طول روز بروز پیدا میکنند عبارتند از :

اضطراب، خستگی، تحریک پذیری، از دست دادن حافظه، خواب آلودگی، عدم تمرکز

من یک بلاک متن هستم، روی دکمه ویرایش کلیک کنید تا این متن را تغییر دهید.

درخواست مشاوره

دوست عزیز ، پس از تکمیل این فرم ساده ، از تماس و مشاوره رایگان ما بهره مند خواهید شد.